,,Więcej niż pocałunek” – Helen Hoang { Recenzja przedpremierowa pierwszych trzech rozdziałów książki}

Tytuł: Więcej niż pocałunek
Autor: Helen Hoang
Wydawnictwo: Muza
Przedpremierowa recenzja fragmentu: Pierwsze trzy rozdziały
Ocena: 9/10

 W pierwszej kolejności chciałabym podziękować wydawnictwu Muza oraz portalu Lubimy Czytać za udostępnienie mi pierwszych trzech przetłumaczonych na język polski rozdziałów powieści, która ma premierę 5 czerwca.
Powieść autorstwa Helen Hoang pt. ”Więcej niż pocałunek” ukazuje występujący w społeczeństwie problem dotyczący w większej skali kobiet mających skomplikowane relacje z mężczyznami.
Pierwsze trzy rozdziały książki ukazują nam bardzo ciekawą postać. Jest nią główna bohaterka Stella, która rządzi się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów jest dla niej łatwiejsze niż relacje z mężczyznami. Zastanawiam się czy Stella po prostu tak ma, czy to są objawy zespołu Aspergera.
Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie, głównie pod naciskiem mamy, ale też trochę sama od siebie. Stella postanowiła wynająć mężczyznę do towarzystwa, który ma być jej instruktorem w sprawach intymnych oraz sercowych.

Już od pierwszych stron możemy dostrzec, że książka zapowiada się na bardzo dobrze skonstruowaną historie miłosną, która wypełniona jest motywami psychologicznymi i walką z własnymi ułomnościami i swego rodzaju późnym dorastaniem.
Helen Hoang do napisania powieści zainspirowała się własnymi doświadczeniami. Główną bohaterkę stworzyła na swój wzór, ponieważ po latach również dowiedziała się, że ma zespół Aspergera.
Po pierwszych trzech rozdziałach jestem w stanie stwierdzić to, że z niecierpliwością czekam na premierę książki.

15 uwag do wpisu “,,Więcej niż pocałunek” – Helen Hoang { Recenzja przedpremierowa pierwszych trzech rozdziałów książki}

  1. Już miałam pisać, że bueeeeeh kolejne wykorzystanie zespołu Aspergera w popkulturze (mamy jakąś modę na niedostosowanych społecznie bohaterów, a zespół Aspergera jest straszliwie atrakcyjny dla pisarzy i scenarzystów), ale na końcu zaskoczyłaś mnie, że Aspergera ma również sama autorka, przez co może to być jednak pogłębione i ciekawe. Warto zapamiętać, ciekawe co będzie dalej 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s