,, Nic o mnie nie wiesz” E.G Scott

Tytuł: Nic o mnie nie wiesz
Autor: E.G Scott
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 488
Ocena: 7.4

..Powieść ,,Nic o mnie nie wiesz’’ jest to thriller psychologiczny autorstwa E.G Scott – pisarzy z którymi niestety nie spotkałam się do tej pory.

..Wspomnienia z pewnego wieczoru, zapach i szum targanych przez wiatr sosen. Wprowadza nas w mroczny klimat z nutą niepokoju. W pierwszym rozdziale poznajemy dwóch głównych bohaterów. Rebecca i Paul są bardzo szczęśliwym i kochającym się małżeństwem z wieloletnim doświadczeniem. ..Mieszkają w spokojnej okolicy w całkiem przytulnym domku i spełniają się zawodowo. Wszystko wygląda jak w bajce, lecz każda bajka ma swój koniec. ..Tajemnice, kłamstwa i intrygi niszczą tę przepiękną sielankę i tworzy się z tego małżeństwo wyłącznie na papieru, ale tylko do pewnego czasu… ..Książka ma w sobie wiele emocji. Promieniują one z każdej postaci usytuowanej w powieści.
..Główna bohaterka z początku zaczęła mi przypominać pewną osobę, równie nieogarniętą w życiu… pozbawioną jakiejkolwiek chęci do życia. ..Rebecca jest postacią o słabym podłożu psychicznym. Kobietą bardzo zagubioną w sobie, świadomą tego, ale nie mającego zamiaru tego zmieniać. Jeżeli chodzi o Paula jest on człowiekiem który sam nie wie czego tak naprawde chce. Jest on osobą smutną i zagubioną, która wiecznie szuka szczęścia w życiu. W powieści mamy do czynienia z motywem psychologicznym jakim jest stalking w bardzo zaawansowanym stopniu. Który w powieści kończy się tragicznie, ale jest zarazem początkiem czegoś całkowicie nowego. Przygody, której Rebecca i Paul się nie spodziewali. ..Szczerze myślałam że nie wciągnie mnie ta książka, ponieważ z początku była troszke przytłaczająca.
..Książka mnie zaskoczyła i zaczęła rozkręcać się w zastraszającym tempie i w pewnym momencie nie mogłam oderwać od niej wzroku.
..Wkrótce nadszedł moment w którym postać Paula poszarzała w moich oczach a postać Rebeccki zasłużyła na uznanie choć wciąż nie podobała mi się w niej jej uległość i uzależnienia.
..Moją ulubioną postacią był Duff. Może nie miał znaczącej ogromnej roli w tej powieści, ale zawsze cieszyło mnie gdy się pojawiał. Można by tak powiedzieć, że był taką nutką radości w naszej opowieści.
..Według mnie relacja pomiędzy dwoma głównymi postaciami była dość toksyczna i niepoprawna. ,,Nic o mnie nie wiesz” to powieść, która ma potencjał.
..Mogę sie przyczepić jedynie do dwóch rzeczy: Pierwszą jest dość nudny początek, a drugą sprawą są mało rozwinięte niektóre wątki. Poza tymi dwoma szczegółami książka jest dobrym thrillerem.
..Morał z tej opowieści jest jeden: Prawda zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

.. Dziękuje wydawnictwu Muza za udostępnienie egzemplarza książki.

41 uwag do wpisu “,, Nic o mnie nie wiesz” E.G Scott

  1. Dawno nie trzymałam w rękach thrillera. Ten tytuł wydaje mi się naprawdę intrygujący, aczkolwiek zastanawiam się, czy postać Rebecky by mnie nie irytowała. Nie przekonam siet, póki nie przeczytam. 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s